יישום אפוקסי לרצפה נעשה בשנים האחרונות פופולרי בקרב אדריכלים, מהנדסים, קבלנים ומעצבי פנים המתמחים בעיצוב מבנים תעשייתיים, ציבוריים ומשרדים. חברת ‘אפוקסי קלאס’ מציעה תכנון ויישום רצפת אפוקסי במקצועיות רבה ועושה שימוש בחומרים האיכותיים ביותר של המותגים המובילים בארץ ובעולם. אפוקסי הוא למעשה חומר פולימרי הידוע ביתרונותיו הרבים, משום שכאשר מערבבים אותו עם חומרים מקשים שונים הוא נעשה חזק ואטום ובעל מראה מבריק ומיוחד. היתרון הבולט המתקבל הוא אטימות גבוהה לנוזלים וחומרים שונים, ולכן הוא אידיאלי ליישום במקומות בהם יש חשש לחדירת נוזלים וחומרים כימיקלים שונים.

היתרונות של אפוקסי לרצפה

עמידות גבוהה מאוד לשחיקה ושריטות – בשל החוזק של חומר אפוקסי, הוא מספק עמידות גבוהה לכל שחיקה אפשרית שיכולה להיגרם עקב מגע עם חומרים כימיקלים שונים, כמו גם לנפילת ציוד כבד כמו כלי עבודה. מלבד זאת, הרצפה כה חזקה, עד כדי שהיא אינה מושפעת מגרירת חפצים וחריקת צמיגים.  

קלה לתחזוקה וניקיון – יישום אפוקסי לרצפה מאפשר תחזוקה קלה ביותר, משום שמדובר ברצפה חלקה ללא חריצים וחיבורים, כך שניתן לנקות אותה בקלות רבה. כמו כן, היא אינה סופגת נוזלים ואבק, ולכן היא מתנקה בקלות רבה, כלומר הנוזל צף על הרצפה ואינו חודר אליו.

עמידות לתנאי מזג אוויר קשים – רצפה אפוקסית אידיאלית ליישום בשטחים פתוחים ובחניונים, משום  שהיא עמידה מאוד לתנאי מזג אוויר קשים כמו גשמים. מי הגשמים והלחות אינם חודרים לרצפה, אלה מועברים לבורות חלחול ומשם מועברים למי התהום.

עיצוב מרשים ויוקרתי – רצפת אפוקסי היא בעלת מראה מבריק ואסתטי, דבר ההופך אותה לבחירה אידיאלית למתחמים יוקרתיים המעוצבים בסגנון אדריכלי. את רצפת האפוקסי ניתן לצבוע בכל גוון רצוי ואף לשלב כמה צבעים יחד כדי ליצור מראה אומנותי יוקרתי. הגוונים נותרים מבריקים ויפים לאורך זמן רב והיא אינה מאבדת מיופייה במשך השנים.

רצפה מבודדת רעשים – רצפת אפוקסי בעלת בידוד מאסיבי, ולכן היא אידיאלית ליישום במשרדים, באולמות תצוגה ובמתחמי האנגר גדולים בהם עובדים מול מחשב וזקוקים לשקט.  

יישום מהיר – יישום רצפת אפוקסי הוא מהיר ביחס ליישום רצפות אחרות, משום שמדובר בעבודה בציפוי שטח מלא ולא חלק חלק, ולכן העבודה עורכת כמה ימים ספורים ומאפשרת לחזור במהירות לשגרת היום יום.

בטיחות – רצפת האפוקסי מונעת החלקה, ולכן היא בטיחותית ביותר. כמו כן, היא מספקת עמידות גבוהה מפני חום ואש, דבר ההופך אותה לבטיחותית ביותר מכל רצפה אחרת. נציין כי יישום ציפוי אפוקסי עומד בתקן ישראלי נגד החלקה ת”י 2279 וניתן לקבלו במערכת קוורץ צבעוני, מולטי לייר, או ציפוי עליון למשטחי אפוקסי קיימים.

לאחר שמנינו את היתרונות הרבים של אפוקסי לרצפה, נציין כי מדובר בבחירה האידיאלית ביותר לכל לשטחים גדולים במיוחד. חברת ‘אפוקסי קלאס’ מונה בעלי מקצוע מנוסים המתכננים בקפידה את פני השטח ומיישמים את רצפת האפוקסי במקציעות רבה, תוך שמירה על רמת גימור גבוהה.