אחת הדרכים היעילות לקבלת משטח חלק ויוקרתי הוא יישום יציקת אפוקסי במתחמים גדולים. חומרי האפוקסי נעשו פופולריים בשנים האחרונות והם מגיעים במגוון רב של אפשרויות כגון צבעים וגוונים מודרניים, דגמים שונים, אפשרות ליצירות דקורטיביות, סימון שבילים וחניות ועוד. אין ספק שמנעד האפשרויות העומדות בפני אדריכלים ולקוחות מאפשר לוותר על רצפות בטון אפורות ומשעממות וליישם רצפות אפוקסי צבעוניות ומבריקות.

מהי יציקת אפוקסי?

יציקת אפוקסי כשמה כן היא, מדובר על חומר אפוקסי המוטמע ברצפה על ידי יציקה, ממש כפי שמבצעים בבטון, אך כאן החומר נחשב להרבה יותר איכותי ומונה יתרונות בולטים שלא ניתן להתעלם מהם. חומר אפוקסי הוא למעשה פולימרי המעורבב עם חומרים מקשים נוספים כדוגמת זרז המעניקים לו חוזק רב כאשר הוא מתייבש.  חומרי הבסיס מכילים גראוט אפוקסי ומלט אפוקסי מיד נסביר עליהם.

גראוט אפוקסי הוא אחד החומרים המשמש להכנת יציקת אפוקסי. הוא בעל תכונות מצוינות כמו מתקשה במהירות, אינו מתפורר ובעל תכונות מכאניות. הוא משמש ליציקת עוגני קרקע ויצירת משטח קשה וחלק. מלט אפוקסי אף הוא משמש ליציקת רצפת אפוקסי, ונחשב לחומר מצוין ועמיד. חומרים אלה נחשבים לחזקים ביותר עם תכונות מופלאות הגורמות לרצפת האפוקסי לשמור על עמידות גבוהה למשך שנים וכמובן אטימות מצוינת לחדירת נוזלים ולחות.

היכן אידיאלי ליישם יציקת אפוקסי?

את יציקת האפוקסי ניתן ליישם בעוביים שונים, ולכן היא מתאימה למגוון מקומות, החל מתעשייה קלה ותעשייה כבדה כמו מפעלים, מוסכים, מחסנים לוגיסטיים, האנגרים ועוד. מלבד זאת, המראה הדקורטיבי שניתן לייצר מהחומר מאשר לשלבו במתחמים אקסקלוסיביים המעוצבים בסגנון אדריכלי כמו אולמות אירועים, מוזיאוניים, אולמות תצוגה, גלריות, מתחמי בילוי, משרדים ועוד. מקום נוסף שנעשה די נפוץ ליישום יציקת אפוקסי הוא חניונים, שם ניתן ליישם את הריצוף בצורה מושלמת ולהפוך כל חניון שומן ואפרורי לצבעוני ומלא חיים. את החניון ניתן לצבוע בצבעים שונים וגם לסמן שבילים וחניות ואף להדפיס מספרים וכיתובים שונים על הרצפה כמו “יציאה”, “האט” ועוד.

היתרונות של שילוב רצפת אפוקסי

היתרונות הרבים של רצפת אפוקסי הפכו אותה לרצפה המבוקשת ביותר במתחמים שונים, החל ממבני תעשייה ועד מבנים מפוארים, וזאת תודות ליתרונות הרבים שהיא מכילה. בואו נראה כמה יתרונות בולטים של יציקת אפוקסי:

נטול ריח – אפוקסי נטול ריח לחלוטין, ולכן ניתן ליישם אותו בחללים סגורים כמו חניונים או מבני ציבורי ומפעלים מבלי לחשוש מריח חריף. כמו כן, עבודת יציקת האפוקסי היא מהירה יחסית, משום שמבצעים ביום אחד יציקה של שטח שלם, כאשר ההמתנה לזמן יבוש לרוב יהיה 12 שעות בלבד.

עמיד ביותר מפני שחיקה ושריטות – אפוקסי הוא חומר עמיד וחזק מאוד ושומר על הברק והיופי שלו למשך שנים רבות. הוא אינו נשרט עקב גרירת חפצים או נפילת עצמים כבדים, ולכן הוא אידיאלי למפעלים ומוסכים בהם מבצעים שימוש בכלים כבדים.

עמיד מפני חדירה של נוזלים – מדובר בחומר אטום לגמרי ולכן נוזלים, מי גשמים ולחות אינם חודרים אליו.