חברת אפוקסי קלאס מיישמת צבע אפוקסי לרצפה במגוון רב של מתחמים מרכזיים וציבוריים, כמו מרכזים מסחריים, מרכזי תעשייה, מפעלים, חניונים, משרדים ובמקומות נוספים על פי דרישה. יישום הצבע נעשה על ידי שיטות חדשניות ושימוש בציוד מקצוע המבטיח רמת גימור גבוהה מהסטנדרט. צבע אפוקסי לרצפה נועד בעיקר ליישום במתחמים בהם יש צורך ברצפה בעלת עמידות גבוהה בפני נזקים קשים שיכולים להיגרם עקב נפילת ציוד, גרירת חפצים, חריקת צמיגים ועוד. כמו כן, הרצפה אטומה לגמרי מפני חדירת נוזלים וחומרים כימיקלים שונים כמו גריז, ולכן מיישמים אותה בעיקר במוסכים ומפעלים.

צבע אפוקסי לרצפה – בחירה חכמה של אדריכלים

צבע אפוקסי הוא חומר פולימרי המעורבב עם חומרים מקשים נוספים, כדוגמת זרז המעניקים לו חוזק רב כאשר הוא מתייבש. החוזק שלו, לצד האטימות של החומר הופכים אותו לאידיאלי ליישום במשטחים גדולים בהם מבצעים עבודות מורכבות כמו מוסכים, מפעלים, חניונים ועוד. נציין כי החומר מעניק לרצפה ברק ומראה מיוחד, ולכן בשנים האחרונות הוא הפך לבחירתם של אדריכלים ומעצבי פנים המשלבים את צבע האפוקסי לפרויקטים אדריכליים יוקרתיים, כמו במשרדים, אולמות תצוגה ואפילו בבתים פרטיים יוקרתיים.

הכירו את תהליך העבודה עם צבע אפוקסי

הכנת הרצפה – בשלב זה יש צורך להכין את השטח בצורה נכונה כדי להתחיל בתהליך. פעולה זו כוללת יישור הקרקע והכנתו לצביעה.

הכנת החומר – לאחר יישור השטח, יש צורך בהכנת הצבע, כאשר הצבע מכיל שני מרכיבים בסיסיים; חומר בסיס וחומר מקשה (זרז). שני המרכיבים הללו ‏מגיעים במצב נוזלי, או צמיגי ולכן יש צורך לערבב אותם יחד כדי ליצור ריאקציה כימית אשר גורמת לחומר להתקשות לאחר מריחתו על פני השטח.

מריחת החומר – לאחר ערבוב שני החומרים החומר נעשה נוזלי, ולכן בשלב זה מורחים את החומר על הרצפה על ידי ציוד ייחודי המשטיח את החומר בצורה חלקה וישרה על הרצפה. לאחר מכן יש צורך להמתין בין 12 ל – 48 שעות (תלוי בסוג החומר) עד להתקשותו הסופית.

חשוב להבין שקיימים סוגים שונים של הרכבי צבע אפוקסי לרצפה, הן בחומרים המקשים והן בחומרי הבסיס, כאשר כל אחד מהתרכובות מתאים לשימוש שונה. לדוגמה;  ישנם  ציפויים אנטי סטטיים המתאימים למקומות בהם עושים שימוש בחשמל סטטי, ציפויים ייחודים המתאימים לחדרי  ‏קירור, ציפויים העמידים בשינוע כבד וגרירת חפצים כמו במוסכים ומפעלים, ציפויים המתאימים לחניונים בהם ישנה חריקת צמיגים ועוד.  

חשיבות התאמת צבע אפוקסי לרצפה

בשל החומרים השונים ותרכובות החומרים, ישנה חשיבות רבה להתאמה התרכובת לכל לקוח, כאשר כל אחת תהיה שונה ומתאימה לאופי המקום והדרישות בשטח. חברת ‘אפוקסי קלאס’ מתמחה בהתאמת התרכובות המדויקות ללקוח, על פי תנאי השטח, השימוש במתחם והעיצוב הרצוי. התכנון ויישום הצבע נעשה בצורה מקצועית על ידי שימוש בחומרים איכותיים ביותר העומדים בדרישות התקן והבטיחות.