היכן ניתן לשלב ציפוי אפוקסי לבטון?

ציפוי אפוקסי לבטון הוא הפתרון הפופולרי ליישום למגזר התעשייתי, הציבורי והפרטי, משום שהוא מלא ביתרונות מובהקים ההופכים אותו לכל כך נפוץ. חברת ‘אפוקסי קלאס’ מיישמת את ציפוי האפוקסי במגוון רב של מבנים מתחומים שונים כגון משרדים, מבנים תעשייתיים, אולמות תצוגה, חניונים ועוד. צוות החברה עושה שימוש בחומרים איכותיים ביותר כדי להגיע לרמת גימור גבוהה.  

היכן ניתן ליישם ציפוי אפוקסי לרצפת בטון?

בעבר היו משתמשים בציפוי אפוקסי בעיקר למבנים תעשייתיים ומוסכים, אך כיום אדריכלים רבים מיישמים את הציפוי גם במתחמים מפוארים ויוקרתיים הדורשים רצפה חזקה, אטומה ומעוצבת. כך למשל ניתן ליישם את הציפוי באולמות תצוגה, מוזיאונים, אולמות אירועים, מוסדות ציבוריים, משרדים, גלריות ובמקומות נוספים.

מהו ציפוי אפוקסי?

ציפוי אפוקסי מכיל חומר פוליאפוקסיד, שזהו חומר פולימרי חזק במיוחד ובעל יתרונות מופלאים. את חומר האפוקסי הבסיס מערבבים עם חומרים מקשים (זרז) אשר מתקשים כאשר מערבבים אותם יחד, ולכן בעת מריחת החומר יש להמתין בין 12-48 שעות כדי לקבל משטח ישר וקשה. מלבד העובדה שחומר אפוקסי עמיד וקשה, הוא מכיל יתרונות נוספים כמו אטימות לחדירת נוזלים ולחות,  עמידות לחום וקורוזיה, הוא מכיל בידוד חשמלי מצוין ואטום מחדירת לכלוך ואבק. התוצאה המתקבלת בשטח היא בהחלט מרשימה, משום שמדובר במשטח אחד אחיד וחלק ללא תפרים וחיבורים, ולכן ניתן ליישם אותו בשטחים גדולים. 

היתרונות של ציפוי בטון אפוקסי:

יישום ציפוי אפוקסי לבטון אינו דורש בזבוז של זמן עבודה יקר, משום שמיישמים את הצבע על פני השטח על ידי ציוד ייחודי המיישר את השטח. מלבד זאת, צבע האפוקסי מתייבש במהירות לרוב לאחר 12 שעות, ולכן ניתן לחזור במהירות לשגרה.

קל לניקוי ותחזוקה – ציפוי אפוקסי לרצפת בטון קל מאוד לניקוי, משום שמדובר בשכבה אחת חלקה ללא תפרים וחיבורים, ולכן הניקוי יהיה מהיר. מלבד זאת, הרצפה אינה סופגת נוזלים ואבק, ולכן קל מאוד לנקות אותה.

אידיאלית לתעשיות – משום שהרצפה חזקה ועמידה מפני שריטות מחומרים כימיקליים, היא אידיאלית ליישום בתעשייה הכבדה והן בתעשייה הקלה שם עושים שימוש בציוד כבד וחומרים כימיקליים, שמנים וכו’.

מגוון עיצובים לבחירה – מלבד הנראות החלקה של הרצפה, ניתן ליישם אותה במבחר רב של צבעים וגוונים ואף לשלב כמה צבעים יחד כדי לקבל מראה דקורטיבי. הגמישות העיצובית של הציפוי האפוקסי מאפשר צביעת חניונים בכל צבע רצוי ואף לסמן שבילים על הרצפה או קווי חנייה ומספרים.

בידוד אקוסטי – רצפת בטון אפוקסי מבודדת רעשים, ולכן היא נהדרת ליישום במקומות בהם קיים רעש כמו  במפעלי תעשייה המנהלים את שגרת יומם ברעש רב ממכונות הייצור. גם במשרדים רצפת זו אידיאלית, כך ניתן למנוע רעשי הליכה המסיחים את דעתם של העובדים.

רצפה שאינה מחליקה – רצפת אפוקסי עמידה בפני החלקות יותר מכל רצפה אחרת וניתן לשלב  בה חומרים נגד החלקה. פרמטר זה חשוב במקומות בהם נשפכים נוזלים על הרצפה ויכולים לסכן את העובדים.