למה משתלם להתקין רצפה כזו

כשאנחנו ניגשים לבנות מבנה חדש, בין אם זה מבנה מסחרי, עסקי או תעשייתי, אז מן הסתם אחד הדברים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם הוא איזה ריצוף להתקין בו. אנחנו לא נרצה להתקין במקום ריצוף שלא יכול להתאים לצרכים שלנו מבחינה מקצועית ומבחינות אחרות.

כשאנחנו בוחנים את הצרכים שלנו, אז מן הסתם נצטרך לחשוב על מספר פרמטרים, למשל, אילו עבודות אנחנו מבצעים במקום, לאילו אנחנו נזקקים, באילו חומרים אנחנו נדרשים להשתמש במהלך העבודה, אילו מתקנים ומכשירים אמורים להיות מוצבים במקום, עד כמה פשוט ונוח לתחזק את הריצוף בו נבחר וכמובן, כיצד הוא מעוצב והאם הוא מתאים למקום שלנו.

אחד מסגנונות הריצוף המוכרים והפופולאריים ביותר לצרכים מסחריים, תעשייתיים, היא רצפת אפוקסי אנטי סטטית. מדובר בסגנון ריצוף שאנחנו יכולים למצוא במגוון רחב של מקומות, בין אם מדובר במפעלים, חניונים, מחסנים, מרכזי ייצור ועוד. צריך לומר, שההחלטה של חברות ועסקים להשתמש בריצוף שכזה, מגיעה כמובן אחרי תכנון והבנה עמוקה של הצרכים של בית העסק. שכן זה דורש גם הכנה בשטח על מנת להתקין את הריצוף הקיים.

לפני שאנחנו נסביר מה היתרונות ומדוע נכון להשתמש בסוג ריצפת אפוקסי אנטי סטטית, צריך לזכור, לא מדובר פה במרכיב שאפשר להחליף ולשנות כל יום, אלא מרכיב שאמור לשרת אותנו זמן רב, ולכן גם תהליך החשיבה וההכנה צריך להיות מותאם לכך.

מה הם היתרונות של רצפת אפוקסי אנטי ססטטית?

כאמור, מדובר ברצפה אשר יכולה להתאים למגוון רחב של מפעלים, בתי עסק, חניונים, בתי ייצור ומקומות אחרים, וזה נובע בין היתר מהיתרונות השונים שלה.

ראשית, מדובר ברצפה שאיננה מייצרת חשמל סטטי, שכן תהליך ההרכבה שלה מתבצע בהתאם לבדיקות וייעוץ של מומחים להגנה מחשמל ססטי, וכן ברציפות למנגנוני הארקה בחשמל.

שנית, מדובר ברצפה שעשויה משלוש שכבות שונות, מה שגם מאפשר לה עמידות רבה וגם מאפשר לשנע עליה מכשירים וציוד כבד. לכן מדובר ברצפה שאפשר להתקין במפעלים ובתי ייצור שונים, שם נהוג להשתמש במתקנים מסוג זה.

שלישית, מדובר ברצפה עבה, ביחס לסגנונות ריצוף אחרים, זה מאפשר לעובדי המקום להשתמש במתקני ניוד, דוגמא מלגזות ללא חשש שייגרם לה נזק.

ארבע, אנחנו יכולים למצוא עיצובים שונים עבור רצפה זו, אשר תורמים לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מבחינות אחרות, למשל, אם אנחנו צריכים להשתמש בצבעים או אלמנטים מסוימים בשביל שנוכל לבצע את העבודה שלנו בצורה טובה, הרי שריצוף כזה יכול להתאים יותר מאשר ריצוף, שאיננו מאפשר לנו להשתמש באופציה זו.

לסיום חשוב לומר,ההתאמה של הריצוף למבנה ובנייתה, צריכים להיות מותאמים על פי סוג העבודה והאופן בו אנחנו מתכוונים ואמורים לבצע אותה לאורך זמן, בצורה בטוחה ונוחה.