רצפות יצוקות מאפוקסי מיושמות בתעשייה למעלה מחמישים שנה. לרצפות אפוקסי יצוקות בתעשיה יתרונות רבים כגון : עמידות גבוהה בפני שחיקה ותנועת כלי רכב, כימיקלים, שמנים וחומרים חריפים אחרים. רצפות האפוקסי יוצרות חלל אחיד ואסטטי, קל לניקוי ובעל מראה יוקרתי המשדר ניקיון ואיכות. בכל סוג של תעשייה יש להתאים את סוג האפוקסי לצרכים הדרושים.

כשאנחנו נכנסים למבנה מגורים, בין אם זו דירה או בית פרטי, וכן כשאנחנו נכנסים לחנויות או מסעדות, אנחנו יכולים למצוא שם סגנונות ריצוף שונים ומגוונים, החל מריצוף רגיל ועד לשיש, פרקטים ועוד.

אך כשאנחנו נכנסים למבניי תעשיה שם עוסקים בביצוע עבודות שונות, הרי סביר להניח שאנחנו נמצא סוגים אחרים של ריצוף, אנחנו נמצא שם סגנונות שמתאימים יותר לאופי העבודה ולאופי השימוש שנעשה במבנה. לכן הרבה יותר סביר, שאנחנו נמצא שם רצפת אפוקסי לתעשייה ולא, נניח, פרקט או שיש מעוצב.

כאשר בעל עסק, בעל מפעל, מחליט להקים מבנה לעסק שלו, ייתכן והוא חלק אותו לשני חלקים. חלק מהמבנה יהיה לצורך מתן שירותים ללקוחות, פגישות, אולם תצוגה וכדומה, חלק אחר יופנה לתעשייה עצמה, ייצור, פיתוח, אחסון ודברים אחרים שקשורים לביצוע העבודה.

בעוד שבחלק הראשון, סביר להניח, בעל העסק, בעל המבנה, ירצה להשתמש בריצוף יפה ומעוצב, בין אם זה בשביל להרשים את הלקוחות ובין אם זה בשביל לספק להם ולעובדים שלו אווירה טובה, הרי שבחלק השני, הוא ירצה להשתמש בריצוף שיותאם לצרכים של העסק כחלק על פי דרישות העבודה. זה אומר, שהריצוף צריך להיות מותאם לצרכים של העובדים במקום, בין אם זה על פי המכשירים, הציוד והמתקנים השונים בהם משתמשים ועוד.

לכן, סביר להניח שבחלק גדול ממבני התעשייה שאנחנו מכירים, נמצא רצפות אפוקסי ולא רצפות אחרות, גם אם הן הרבה יותר יפות ומעוצבות בצורה הרבה יותר מרשימה.

מדוע דווקא רצפת אפוקסי מתאימה לתעשייה?

ישנם מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על הבחירה של רצפה למבניי תעשייה. הפרמטר הראשון הוא, היכולת לעבוד על הריצוף בצורה נוחה, פרקטית, בצורה בטוחה. במובן הזה, רצפת אפוקסי היא חלקה, שטוחה, ניתן לנייד עליה כלים ומתקנים בצורה נוחה, לא צריך לחשוש שמא יקרה לה משהו במסגרת תהליך העבודה.

שנית, כאמור מדובר בריצוף מאוד חזק, עמיד. מאחר ובמרבית התעשיות, אנחנו משתמשים במכונות ומכשירים כבדים, הרי שעלינו למצוא ריצוף שיוכל להכיל אותם. אם נשתמש בריצוף רגיל, ואחת כמה וכמה ריצוף בדמות פרקט, אזי שאנחנו עלולים לגרום לו נזק שרק יביא לידי כך שאנחנו נבצע הוצאה כספית מיותרת ולא נוכל לבצע את עבודתנו כנדרש.

שלישית, ההחלטה להשתמש ברצפת אפוקסי קשורה גם לעובדה, שמדובר ברצפה שהרבה יותר קל להשתמש בה עם חומרים מסוימים. מאחר ובחלק מן התעשיות אנחנו משתמשים בחומרים שונים ממה שאנחנו משתמשים במבנים רגילים, ובוודאי חומרים הרבה יותר מסוכנים, הרי שאנחנו צריכים שהמבנה יהיה ערוך לכך. לכן מוטב לנו להשתמש ברצפה שמסוגלת להכיל את החומרים, כך נוכל לעבוד במבנה בצורה בטוחה.

כאמור, רצפת אפוקסי הרבה יותר מותאמת לעבודות מסוגים שונים, מאשר רצפות אחרות ולכן אנחנו נבחר להשתמש בה על פניהן.