רצפות אפוקסי מעוצבות על פי דרישת הלקוח מבוצעות על ידי אפוקסי-קלאס במגוון רב של עסקים, כגון : אולמות תצוגה, בתי מלון, חנויות, מועדונים, בתי קפה, משרדי היי-טק ודירות פרטיות.
יישום רצפות אפוקסי ניתן לבצע על רצפת בטון או על גבי מרצפות רגילות או קרמיקה, לאפוקסי מגוון רחב של צבעים. ניתן לעצב את הרצפה באופן אישי, עיצוב זה כולל בחירת צבעים ויצירת צורות ודוגמאות שונות.

בכל מבנה, בין אם מדובר בבית מגורים, חנות, משרד, מסעדה או כל מקום אחר, אחד האלמנטים העיקריים שמשפיעים על העיצוב שלו, היא הרצפה. מדובר על אלמנט מאוד משמעותי בעיצוב, בגלל השטח הרב שהיא תופסת וכתוצאה מכך, קשה מאד שלא להתייחס אליה, קשה מאוד שלא לשים לב לנראות שלה.

יש מקומות שאומנם מוטיב העיצוב איננו הדבר הכי משמעותי בהם. בעוד שבמבני מגורים או בבתי עסק מסוימים, יש לכך משמעות רבה ואפילו עיקרית, הרי שבמקומות אחרים, זה פחות בולט, פחות חשוב, שכן מעצם טבעם של אותם מקומות מה שחשוב זו אופי השימוש שעושים בהם, עצם זה שאנחנו יכולים לעבוד באותם מקומות בצורה פרקטית, בצורה אפקטיבית. כך למשל במפעלים, בתי ייצור, מחסנים, חניונים ועוד. העיצוב פחות משחק פה תפקיד.

עם זאת, גם במקומות אלו אנחנו יכולים להשתמש באלמנטים מעוצבים שונים, אלמנטים שיאפשרו לשפר את הנראות של המקום מחד ואת התחושה של הנוכחים במקום מאידך. בצורה כזו האווירה במקום תהיה הרבה יותר נעימה, עם או בלי קשר לשאלה מה בדיוק אנחנו עושים בו.

דוגמא טובה לאלמנט שיכול לעזור לנו בכך, היא רצפת אפוקסי מעוצבת. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של רצפות אשר יכולות לשרת אותנו גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה עיצובית. חשוב לומר שרצפה כזו יכולה להתאים הן למפעלים, חניונים וכן למקומות אחרים.

אילו דוגמאות קיימות וכיצד בוחרים אותן

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של דוגמאות של רצפות אפוקסי מעוצבות, כך למשל, אפשר למצוא בשוק רצפות בצבעים שונים ומגוונים, צבעים אחידים או צבעים משולבים, אנחנו יכולים למצוא רצפות אפוקסי עם סימנים וסמלים שונים, רצפות אפוקסי אשר מותאמות לצבעים של המקום, בין אם זה צבעי הקיר או צבעים אחרים, רצפות מחוספסות, מבריקות ועוד.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים להתייחס לגבי הדוגמאות, עלינו לקחת בחשבון שלא מדובר במרכיב שאנחנו יכולים או רוצים לשנות כל הזמן, ולכן כשאנחנו בוחרים דוגמא מסוימת, יש לקחת בחשבון שנשתמש בה במשך שנים רבות.

כיצד לבחור את הדוגמא המועדפת עלינו? ראשית, אנחנו צריכים לראות מה מתאים לאופי ולמבנה של המקום, על פי אופי השימוש בו, על פי המבנה, על פי סוג העבודה שמבצעים במקום.

שנית, אנחנו צריכים לבחון עד כמה הריצוף אכן מתאים לנו, מבחינת האופי שלו, מבחינת האופי של המקום. לא תמיד אנחנו נמצא התאמה בין השניים.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון עד כמה נוח להשתמש באותו ריצוף, זה כולל בין היתר את השאלה, עד כמה נוח לתחזק אותה. בסופו של דבר, אם אנחנו מתקינים במקום רצפה מעוצבת, סביר להניח שנרצה שהיא תישמר היטב ולא תיהרס, על כן אנחנו צריכים לבדוק עד כמה זה אפשרי לאורך זמן.