מתי ומדוע נשתמש בו

אחד מסגנון הריצוף הכי פופולאריים ואהובים בקרב בעלי מפעלים, מחסנים, בתי מסחר ובתי עסק שונים, היא רצפת אפוקסי. מדובר ברצפה נוחה להתקנה, יעילה מאוד לשימוש, בוודאי יעילה לצורכי עבודה שונים.

אנחנו יכולים למצוא קטלוגים עם דוגמאות שונים של רצפת אפוקסי שיכולה להתאים לצרכים של בית העסק, בין אם מדובר במפעל ובין אם מדובר במחסן, חניות או כל מקום אחר. אחת הדוגמאות לכך הן רצפות אפוקסי עם קוורץ צבעוני.

כשאנחנו מחפשים רצפה למפעל או בית עסק אחר, הרי שיש כמה פרמטרים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו. למשל, אנחנו צריכים לבחון עד כמה הרצפה היא עמידה מפני שחיקות, עד כמה היא חזקה, עד כמה קל לתחזק אותה, האם היא מסוגלת לעמוד בפני חומרים שונים, וכמובן עד כמה היא בטוחה לשימוש, בין אם זה כשאנחנו משתמשים במכשור כבד ובין אם זה כשאנחנו משתמשים בחומרים שונים.

שימוש ברצפות אפוקסי קוורץ צבעוני, מספקות לנו את כל מה שאנחנו צריכים בהקשר זה. החל מריצוף חזק ועמיד, רצפה שאיננה נשחקת בקלות, רצפה שקל מאוד לתחזק אותה לאורך זמן, מה שחוסך לנו זמן ועלויות, מן הסתם. על כך צריך להוסיף, שרצפה מסוג זה גם משתלמת מבחינת נראות, שכן היא מציעה עיצוב אסתטי מרשים וייחודי, אפילו עבור מקומות שלא בהכרח זקוקים לכך.

חשוב להדגיש, רצפת אפוקסי קוורץ צבעוני יכולות להתאים לסוגי מבנים שונים, החל ממפעלים, מחסנים, פרוזדורים של מבנים, מטבחים, מעבדות, חניונים ועוד. בכל אחד מהמקומות הנ”ל, יש צורך בריצוף שאיננו נשחק בקלות, ריצוף עמיד וחזק. בין אם זה בפני חומרים שונים ובין אם זה בפני מכשירים וציוד כבד.

כיצד נחליט אם להשתמש בריצוף כזה

באופן טבעי, ההחלטה האם להשתמש ברצפת אפוקסי מסוג זה צריכה להתקבל אצלנו בשלב שאנחנו מתחילים בתכנון המבנה או בתכנון השיפוץ שלו, במידה ואנחנו רוצים לשנות אותו ואת הייעוד שלו.

אז אנחנו צריכים לבדוק, לשם מה בדיוק אנחנו צריכים להשתמש בריצוף מזה, כיצד הוא יכול לעזור לנו והאם הצרכים שלנו, באמת מחייבים שימוש בריצוף מסוג זה. רצוי ללמוד על המאפיינים של רצפה זו בשביל לדעת את מידת ההתאמה שלה למה שאנחנו מחפשים, בין אם זה בהתאם לאופי המקום, אופי העבודה שאנחנו מבצעים ואופי הציוד והחומרים בהם אנחנו משתמשים.

חשוב להדגיש, ששלב ההתקנה של הריצוף הוא לא ארוך מדי, מדובר על שלב יחסית קצר אשר במקביל אליו אנחנו יכולים לבצע התקנות של אלמנטים נוספים במבנה. כמובן, שזה בהתאם למה שניתן לעשות בזמן תהליך העבודה. כמובן שתהליך ההתקנה של הריצוף חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע זאת בצורה נכונה ויש להם את כל הכלים שנדרשים לשם כך.