ציפוי אפוקסי לחניונים תת קרקעיים

בשנים האחרונות נראה שכמעט כל חניון תת קרקעי במדינה הפך ממקום אפרורי ובלתי מזמין לברור, מואר ומסומן. מי מכם שזוכרים את אותו פרק אלמותי בסדרה הקומית סיינפלד, בוודאי מגחכים עכשיו למראה החבורה שמחפשת נואשות את הרכב, שאיש איננו זוכר באיזו קומה ושורה הוא נחנה. אם רק היו משתמשים אז באותה החניה הניו-יורקית בציפוי אפוקסי לחניונים, כנראה שכל זה בכלל לא היה קורה.

אפוקסי על קצה המזלג

אפוקסי הוא חומר מתקשה או זרז להתקשותם של חומרים אחרים. זהו חומר עמיד במיוחד לחום וקורוזיה, מבודד חשמלי נפלא וגם מיושם בעשרות תעשיות שכלל לא העליתם על דעתכם: החל מצביעת רכבים וכלי שייט שזקוקים לחסינות מפני קורוזיה ותנאי מזג אוויר קיצוניים ועד יצירת ציפוי צבעוני ואסתטי של רצפות העשויות מבטון יצוק. כן, גם זו שנמצאת בחניה של הקניון הקרוב לביתכם.

כך תדעו היכן חניתם

בעשרות השנים האחרונות חל זינוק בשימוש של ציפוי האפוקסי בחניונים בישראל ובכלל. התוצאה הסופית חלקה ואסתטית מאוד למראה, מונעת סדקים ונשמרת כחדשה לטווח הארוך כך שהצבע לא דוהה או משתנה עם הזמן. באמצעות ציפוי אפוקסי לחניונים ניתן לבצע משחק צבעים מגוון, שמאפשר לצבוע את פנים החניה (רצפת הבטון והעמודים) בצבעים שונים ובכך לשמור על ההבדלים בין קומות, שורות ואזורים שונים בחניון. זהו עקרון חשוב מאוד בייחוד לבאי החניונים גדולים שבהם גם נהג מרוכז עם זיכרון צילומי נפלא עלול להסתבך: בתי חולים, מתחמי משרדים, מרכזים מסחריים ועוד. ככל שציפוי האפוקסי משתמש לאורך החניה בפלטת צבעים מגוונת יותר, כך גם נהג שעוזב את מקום החניה מבלי לבדוק את מספר החניה או השורה, יוכל להיזכר בקלות רבה מה הצבע שראה סביבו ולהגיע לרכבו מבלי להתעכב.

ציפוי אפוקסי לחניון התת קרקעי: מהם היתרונות הקיימים?

ציפוי אפוקסי לחניון משדרג משמעותית את מתחם החניה והופך לחלק בלתי נפרד מהמקום שאליו שייך החניון. בעידן שבו מדברים על החוויה האישית והקשר שנבנה עם ציבור הלקוחות עוד מהשלבים הראשוניים ביותר, הרי שגם החניה צריכה להפוך לחלק בלתי נפרד מהחוויה. בזכות ציפוי האפוקסי, החניה האפרורית עתירת הבטון הופכת למקום נקי ומאורגן, בעל מקומות חניה מסומנים וברורים ולשטח גדול בעל מראה מזמין ואלגנטי. מקומות רבים אף משתמשים בחומר האפוקסי על מנת לסמן גם את שטחי הנסיעה לשם הכוונת הנהג – להורות על מספר יציאות אפשריות דרך רחובות שונים או על כיוון המעליות הקרובות, להגביל שטחים מסוימים כשמורים לעובדי המקום או לרכבים עם עגלות ילדים, ללקוחות הסופרמרקט הסמוך ועוד.

צביעת חניונים באמצעות ציפוי אפוקסי מתרחשת בערבוב של חומר בסיס יחד עם חומרים מקשים המתפקדים כזרז. התוצאה המתקבלת יוצרת מצב של שטח חניה שמור ללא סימני צמיגים או ספיחת נוזלים, מה שתורם באופן ניכר לבטיחות הנהיגה בחניון. בנוסף, מדובר בחומר קל במיוחד לניקוי שאיננו צובר כתמים או אבק.

אפוקסי קלאס – המקצוענים לצביעת חניונים

אפוקסי קלאס מתמחה בצביעת חניונים מזה 35 שנים ובעלת ניסיון רב ביצירת שטחי חניות בעלי מראה דקורטיבי מזמין, שיקום חניות ישנות הזקוקות לסימון וצביעה וכן יצירת ציפוי אפוקסי למתחמים תעשייתיים, חנויות, תצוגות ועוד. צוות החברה ערוך לביצוע עבודות גם לאורך 24 שעות ביממה, מתוך שאיפה לזמני ביצוע קצרים תוך שמירה על האיכות הגבוהה ביותר ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים. אפוקסי קלאס מעניקה אחריות מלאה על ביצוע העבודה והחומרים ומספקת חוות דעת ושלל פתרונות מקצועיים לכל סוגי החניונים הקיימים, כולל התאמת מראה, עובי וסימון על פי דרישת הלקוח.